Propolis spray 10% 50ml (nalewka propolisowa)

26,90 zł
Brutto

Etanolowy (70% alk. vol.) ekstrakt propolisu

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Gwarancja jakości - kupujesz 100% polski miód prosto od pszczelarza Gwarancja jakości - kupujesz 100% polski miód prosto od pszczelarza
  • Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych Wysyłka w ciągu 2 dni roboczych

Działanie przeciwwirusowe propolisu

Działanie wirusobójcze propolisu polega na uniemożliwieniu procesu integracji otoczkowych struktur wirusa z błoną komórkową a docelowo na zniszczeniu lipidowej otoczki wirusa co powoduje uszkodzenie wirusowego DNA oraz jego autolizę (rozpad).Propolis wykazuje duża aktywność w stosunku do wirusów opryszczki oraz wirusów każdej grypy.
Propolis produkowany jest przez pszczoły z żywicy pąków drzew. Posiada on wiele cennych właściwości, które są szeroko wykorzystywane. Propolis zawiera kilkaset związków chemicznych, w tym m.in.: flawonoidy, kwasy fenolowe, kwasy tłuszczowe, kwasy aromatyczne, estry oraz sterole, terpeny i kumaryny. Te substancje sprawiają, że propolis ma zdolność niszczenia i blokowania różnych bakterii, grzybów, wirusów oraz pierwotniaków. Z kolei dzięki zawartości witamin A, E, B1, B2, B5, B6 i D zapewnia skórze bardzo dobrą kondycję.
Oprócz tego ma wpływ na regenerację skóry głowy i odpowiednie nawilżenie włosów. Propolis znalazł zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu przeziębień i grypy. Wiele bakterii wykazuje wrażliwość na działanie propolisu. Wykazano, że kit pszczeli blokuje rozwój szczepów bakteryjnych odpornych na antybiotyki.